17. ročník řeznického bálu

14. února 2014  |  Zpět na fotogalerii

V pátek 14. února 2014 se konal již 17. ročník řeznického bálu společnosti Machač řeznictví a uzenářství. Ples se odehrál v příjemném prostředí Kulturního domu v Mořkově. Téměř 310 hostů strávilo Valentýnskou noc v obležení lahodného jídla, kvalitního moku, bohatého programu a dobově oděných hostů. Celý večer provázel moderátor rádia čas David Jakš a k poslechu i tanci hrála kapela R&K Band a Elton John Revival.  

Dobová slavnost 30. let 20. století byla zahájena houslovým vystoupením Illegas String Quartet, které hosty příjemně naladilo na celý večer. Hudební vystoupení brzy nahradil Spolek elegantních dam z Brna, které večer zahájily předtančením kabaretního tance Charleston. Tento tanec zaujal diváky nejen svou lehkostí ale i odvážnou kreací a rozverností. Program obohatila také degustace vín pana Ing. Roman Pšejaze a ochutnávka sýrů z Holandska a Francie, které provoněly celou místnost a lákaly hosty k ochutnání. Rozprouděnou taneční zábavu na chvíli přerušila ochutnávka čerstvě připraveného sushi známého kuchaře Jana Peroutky. Hosté tyto speciality mohli ochutnat mimo jiné přímo z nahého ženského těla. Prvotní ostych však brzy nahradila touha, především pánů, poodhalit další části těla a ochutnat nejeden druh sushi.

Spolek elegantních dam večer obohatil ještě jednou a to v podobě módní přehlídky dobového spodního prádla. Nutno podotknout, že prádlo z 30. let 20. stolení bylo velmi cudné ovšem díky korzetům a podvazkům mnohem zajímavé. Program bálu obohatila také každoroční typicky řeznická tombola, které se zúčastnili všichni hosté díky slosovatelné vstupence. První a nejhodnotnější cenou bylo 100 kg prase, na které měli zálusk téměř všichni, avšak vítěz byl jen jeden.

Bohatý program byl zakončen ohňovou show, kterou předvedla skupina Anta Agni. Byla to opravdu podívaná, která v programu nesměla chybět. Ladné kreace s ohněm braly dech a hosté se tak cítili vtaženi do hřejivé atmosféry. Po zbytek večera se již hosté oddávali tanci a volné zábavě.

Další ročník řeznického bálu byl opět velmi vydařeným a dokazuje to také rostoucí množství hostů, kteří se každoročně bálu účastní. Panující nálada byla skvělá zejména díky Vám, hostům, kteří se výborně bavili, a nenechaly taneční parket bez povšimnutí. Již nyní se těšíme na další ročník tradičního řeznického plesu.

 

Napište nám