Regionální potravina

Regionální potravina a my

Regionální potravina

je značka udělovaná Ministerstvem zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům z každého kraje. Rozhodnými kritérii jsou kvalita, místní suroviny, tradiční receptura a výborná chuť.

Udělení značky Regionální potravina spotřebiteli zaručí, že produkt i suroviny použité při jeho výrobě pochází z domácí produkce – produkt musí být vyroben na území kraje, ve kterém bylo ocenění uděleno, a ze surovin dané oblasti. Díky krátkým distribučním cestám od výrobce ke spotřebiteli jsou tyto produkty čerstvější, mají lepší chuť a vůni. Oceněné Regionální potraviny splňují ty nejpřísnější evropské i národní požadavky na kvalitu potravin.

Naše firma získala toto ocenění za Moravskoslezský kraj s výrobky Tatínkova šunka (2018), Uzený bůček speciál (2019) a Škvarky v sádle (2021).

 
Tatínkova šunka

Tatínkova šunka je šunka nejvyšší kvality. Je unikátní vysokým obsahem masa (97 %) a vysokým obsahem bílkovin (více než 20 %). Šunka je uzená kouřem z bukového dřeva a má jemně kořeněnou chuť masa. Díky svému složení je tou pravou volbou pro Vás i Vaše blízké.

 
Uzený bůček Speciál

Uzený bůček speciál je vyráběn podle tradiční receptury. Při výrobě jsou využity jen základní technologické postupy. Maso se nasolí a následně se nechá dostatečnou dobu uležet. Po dostatečném proležení se udí kouřem z bukových pilin. Takový postup používali naši předkové a je ověřen staletími.

 


 

Škvarky v sádle

Zlaté a křupavé vepřové škvarky zalité sádlem, to je tradiční zabíjačková pochoutka z jedné jediné základní suroviny. Škvarky v sádle plníme do sklenic a šetrně sterilizujeme, tím dosahujeme vysoké trvanlivosti i při skladování za pokojové teploty.

 

Napište nám